Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Trening czystości jest wyzwaniem dla każdego właściciela małego szczeniaczka. Kiedy mały pupil pojawia się w naszym domu mamy obawy przed tym, że będzie załatwiał swoje potrzeby w takich miejscach gdzie byśmy sobie tego nie życzyli. Zawsze należy zdawać sobie sprawę, że nauka czystości będzie wymagała czasu i cierpliwości z naszej strony.

Pamiętajmy aby skutecznie nauczyć małego pupila bądźmy spokojni, opanowani. Zdenerwowanie i krzyczenie na pieska nie jest dobrą metodą, może spowodować lęk i mimowolne popuszczanie moczu.

Istotne jest abyśmy wyznaczyli miejsce, zarówno w ogrodzie, jak i w domu, gdzie pozwolimy szczeniakowi załatwiać swoje potrzeby. W domu wybierz miejsce oddalone od legowiska i miski z jedzeniem, najlepiej niedaleko drzwi. Rozłóż na podłodze specjalny podkład treningowe dla szczeniąt. Podkłady treningowe Spark charakteryzują się wyjątkową chłonnością i trwałością, zewnętrzna nieprzemakalna warstwa zapewnia utrzymanie wilgoci wewnątrz podkładu. Nasza podłoga jest odpowiednio zabezpieczona. Zastosowanie w podkładach treningowych SPARK innowacyjnych granulek absorbujących wilgoć z ekstraktem z zielonej herbaty nie tylko daje gwarancję, że zewnętrzna warstwa podkładu jest sucha i nie naraża skóry naszego pupila na działanie moczu, ale także eliminuje jego nieprzyjemny zapach.

Kolejny etap skutecznego treningu czystości to właściwe odczytywanie znaków, które daje nam szczeniak kiedy chce załatwić swoje potrzeby. Właściciel powinien nauczyć się szybko je rozpoznawać i reagować na nie. Jeśli zauważysz, że Twój szczeniak :

- jest niespokojny

- kręci się i obwąchuje podłogę

- piszczy

- chowa się przed nami w innym pomieszczeniu

Posadź go na podkładzie treningowym w miejscu, które wcześniej zostało wyznaczone. Ważne jest aby w tym czasie nie przestraszyć szczeniaka. Niewłaściwa reakcja czy zwyczajne zamieszanie może spowodować, że nasz mały pupil będzie obierał załatwianie potrzeb jako coś złego. Nie szczędź pochwał i nagradzania kiedy szczenię zrobi siku w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Co należy zrobić kiedy nie zdążymy posadzić szczeniaka na podkładzie treningowym i załatwi swoją potrzebę w innym miejscu? Posadź szczeniaka na podkładzie treningowym a miejsce, e którym zrobił siku dokładnie umyj używając specjalnych detergentów, które eliminują woń moczu. Nigdy nie krzycz na szczeniaka, którego właśnie przyłapałeś na załatwianiu swoich potrzeb w domu. Nie używaj też kar – szczeniak i tak nie zrozumie. W ten sposób możesz mocno przestraszyć pieska, który będzie zwyczajnie chował się przez tobą i załatwiał potrzeby w najdziwniejszych miejscach w domu.

Podsumowując, nauka czystości wymaga czasu a naszą rolą jest wskazanie pieskowi właściwej drogi aby ten cel osiągnąć z miłością i spokojem.

Incomed

Firma Incomed zlokalizowana w Piasecznie działa na rynku produktów higienicznych od 2010 roku. Tworzą ją ludzie z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży higienicznej. Rozeznanie na rynku oraz chęć tworzenia nowych rozwiązań poprowadziło nas do rozszerzenia działalności o produkcję wyrobów higienicznych. Nasz cel to rozwój i dążenie do osiągnięcia stabilnej pozycji na rynku polskim i zagranicznym poprzez tworzenie produktów higienicznych o wysokim standardzie.

Incomed